TOP 250 firme după cifra de afaceri: Formens, Rolana Tex, Doly-Com și Grup Eta domină

0

322 milioane lei și 283 milioane lei sunt cele mai mari cifre de afaceri înregistrate de două firme din Botoșani în 2017.

Potrivit datelor Agenției Județene a Finanțelor Publice Botoșani, Formens este firma din județ cu cea mai mare cifră de afaceri, respectiv 322 milioane lei, urmată de Rolana Tex, companie condusă de femeia de afaceri Agnes Holca, care a avut un rujal de 283 milioane lei în 2017.

Pe locul trei după cifra de afaceri se află compania condusă de Iulian Căzăcuț, Doly-Com Distribuție, cu 236 milioane lei. Cele trei companii sunt singurele care au afaceri de peste 200 milioane lei anual.

 

 

Pe locul patru este Grupul de distribuție ETA, cu 182 milioane lei, apoi Greif cu 155 milioane lei, fabrica de stofe Carreman cu 152 milioane lei. Pe locul 7 se află firma omului de afaceri Valeriu Iftime, Elsaco Electronic, cu 136 milioane lei, urmată de Samcom AS, firmă care lucrează în domeniul tranșării cărnii, cu 135 milioane lei și Dady Com, ambele din Roșiori, cu același profil, cu 118 milioane lei. Tehnic Asist, companie condusă de omul de afaceri Mirel Vlas, care a realizat în ultimii ani modernizarea a trei aeroporturi din țară, este pe locul 10 cu o cifră de afaceri de 113 milioane lei.

 

 

TOP 250 firme după cifra de afaceri

 

1 FORMENS S.R.L. Botosani 322.402.131

2 ROLANA TEX S.R.L. BOTOSANI 283.450.876

3 DOLY-COM DISTRIBUŢIE SRL Botoşani 236.110.245

4 GRUPUL DE DISTRIBUTIE ETA SRL Botoşani 182.417.659

5 GREIF FLEXIBLES ROMANIA SRL Botoşani 155.680.954

6 CARREMAN ROMANIA S.R.L. Botosani 152.642.562

7 ELSACO ELECTRONIC SRL Botoşani 136.399.239

8 SAMCOM AS SRL Roşiori 135.538.611

9 DADYCOM SRL Roşiori 118.026.327

10 TEHNIC-ASIST SRL Cătămăreşti-Deal 113.823.560

11 ELECTRO-ALFA INTERNATIONAL SRL Botoşani 101.683.121

12 COMCEREAL SA Botoşani 99.070.765

13 PRODALCOM DISTRIBUTION SRL Botoşani 93148440

14 OVISIM IMPEX S.R.L. Botosani 89413906

15 SUITPROD LIMITED SRL Botoşani 74744452

16 FIVE CONTINENTS GROUP SRL Răchiţi 63537863

17 VICTOR CONSTRUCT SRL Botoşani 60419489

18 VESTRA INDUSTRY SRL Cătămăreşti-Deal 57856503

19 ARTSANA ROMÂNIA S.R.L. BOTOŞANI 54885386

20 SAGROD SRL Darabani 51868534

 

21 BIG CONF SRL Botoşani 49394012

22 LACTO-SOLOMONESCU SRL Miron Costin 49267439

23 IRINIK SRL Botoşani 47958869

24 NORDIC ROMAR S.R.L. Dorohoi 47514209

25 SABCO-S S.R.L. DOROHOI 44807823

26 ELA-GENERAL-COM SRL Răchiţi 44095791

27 M&S TRADING VARIETY SRL Cucorăni 43637521

28 NOVA APASERV SA Botoşani 40873340

29 MODERN CALOR SA Botoşani 40458350

30 SPICUL 2 SRL Dorohoi 39445660

31 SIMI IMPEX SRL Dorohoi 39198631

32 CEREAL BAC SRL Avrămeni 38110529

33 TRANSPORTURI AUTO SA Botoşani 37759421

34 MIRA-COM SRL Dorohoi 36649812

35 CASTILIO SRL Botoşani 35855709

36 MINDO SA Dorohoi 33293914

37 PRACTIC-COMERT-STRUGARU SRL Darabani 33044940

38 BINAPE CONSTRUCT GRUP SRL Flămânzi 31477469

39 DOROTEX SRL Botoşani 31333186 0

40 SUPER SPLENDID SRL Dorohoi 30668117

 

41 MEAT TEAM QUALITY SRL Botoşani 27723973

42 ELECTRO ALFA CM SRL Botoşani 27559872

43 FLOREA CARN SRL Dracşani 27216049

44 SANCOS SRL Conceşti 26522391

45 COMBUSTIBILUL SRL Botoşani 26140210

46 ANCA FARM S.R.L. Botosani 26056478

47 SERCONF S.A. Botosani 24510198

48 CORNELLS FLOOR SRL Roma 23735763

49 SCAROM S.R.L. Botosani 23458588

50 LUCA DAMILANO SRL Botoşani 23247731

51 PITA IMPEX SRL Botoşani 23117016

52 BERISTEANU IMPEX S.R.L. Botosani 22934312

53 K R GAMES SRL Botoşani 22109130

54 DUMAR SRL Truşeşti 21923852

55 TERRA CONSTRUCTII SRL Cişmea 21876946

56 LEOLA-COM SRL Botoşani 20556439

57 URBAN SERV S.A. Botosani 20483035

58 SUMMER CONF SRL Botoşani 19383927

59 ADMIR SRL Botoşani 19323703

60 TIHEROS COMPANY SRL Botoşani 18822983

 

61 BAZA DE APROVIZIONARE-DESFACERE B.A.D. SA Botoşani 18621816

62 G.T. COMPANY S.R.L. Botosani 18215059

63 ITALPANT S.R.L. Botosani 18116368

64 ELSACO SOLUTIONS SRL Botoşani 18018508

65 RAP MAR SRL Săveni 17984773

66 MET-AXA S.R.L. Botosani 17795321

67 AGREMIN TRANS SRL Corni 17783793

68 EXPEDIŢII TRANSGHE SRL Bajura 17154601

69 SEMROM IMPEX SRL Botoşani 16843061

70 UNIVERSAL-LUXOR SRL Dorohoi 16425917

71 LOUIS PURPLE INTERNAŢIONAL SRL Botoşani 16374171

72 CONREC SA Botoşani 16362653

73 ELSACO ENERGY SRL Botoşani 16158400

74 AGROMEC DRAGALINA S.A. Dragalina 15931297

75 PRODALCOM SA Botoşani 15754079

76 BYANCA PLAI SRL Dragalina 15526629

77 AGRI PE S.R.L. FRUMUSICA 15205517

78 FIVE CONTINENTS SRL Răchiţi  15040227

79 PROAGRO SA Dorohoi 14927844

80 CASA PAINII SRL Botoşani 13990436

 

81 INDOR SA Dorohoi 13921520

82 ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SA Botoşani 13661328

83 TASS INFRA LOGISTIC SRL Cătămăreşti-Deal 13570293

84 MEDIFLORA SRL Botoşani 13485148

85 SALADIN GAS SRL Zăiceşti 13230711

86 ALFA BIT SRL Plopenii Mari 12844191

87 TRANS-MATEI SRL Dorohoi 12685586

88 REC S.R.L. Botosani 12537695

89 DUOPROD TREVI SRL Botoşani 12248665

90 MULTIAGRA SRL Botoşani 12244804

91 PALTINUL G.B. SRL Botoşani 12206686

92 DOVANI SRL Botoşani 11904763

93 LKW ROYAL TRANS SRL Botoşani 11883861

94 D&D CONSTRUCT SRL Botoşani 11478540

95 DELMAD-CRYS AGRICOL SRL Conceşti 11381492

96 AGRO PORUMB SRL Hudeşti 10978279

97 NEW FASHION SRL Botoşani 10882705

98 RAM SRL Dorohoi 10670298

99 GLOBAL INVEST HOLDING SRL Dorohoi 10626302

100 GI-MI COM SRL Cătămăreşti-Deal 10573015

 

101 AQUATERM SRL Botoşani 10453610

102 G&G AGRO S.R.L. DOROHOI 10383631

103 ALMIR S.R.L. Botosani 10170610

104 FAR GALENUS SRL Botoşani 10134191

105 BHS IMPEX SRL Botoşani 10103804

106 GALICOM BOTOŞANI SRL Botoşani 9781711

107 MECANEX SA Botoşani 9663212

108 COLECŢIA PRIMUS SRL Botoşani 9538615

109 BOLD IMPEX SRL Răchiţi 9435169

110 C&A CONNECT SRL Botoşani 9416896

111 EUROGLASS SRL Botoşani 9347079

112 ARLAND SRL Botoşani 9316334

113 JETOIL DOWNSTREAM SRL Leorda 9227179

114 PIRANIA SRL Botoşani 9182866

115 SFINX-COM S.R.L. BOTOSANI 8860821

116 ALFA PROD SRL Cătămărăşti-Deal 8776664

117 ANABELLA IMPEX SRL Miron Costin 8759497

118 CONSPROIECT M SRL Botoşani 8713361

119 EMANUEL COM SRL Răchiţi 8671599

120 MAGISTRA FARM SRL Dorohoi 8567610

121 LUX AUTO SRL Botoşani 8478474

122 LINX L.M.N. SRL Botoşani 8460582

123 PANAYOTISS SRL Botoşani 8446653

124 JATEX SA Botoşani 8341951

125 TAMIŞTEF SRL Botoşani 8137193

126 MERCUR EXPRES S.R.L. BOTOŞANI 8009543

127 EDI-MAR COMPANY SRL Botoşani 7958929

128 WALNUT EMBA SRL Cătămăreşti-Deal 7951689

129 COSMI SRL Săveni 7931751

130 LIVAL IMPORT-EXPORT SRL Botoşani 7903467

 

131 DOMA SRL Cătămărăşti-Deal 7709882

132 AGROFARM SERV SRL Curteşti 7700577

133 RAPSODIA CONF S.A. Botosani 7666982

134 ASICONS SRL Botoşani 7187211

135 AGROMER SRL Sadoveni 7184033

136 UVERTURA CITY MALL S.R.L. BOTOŞANI 7132209

137 VATRA DOMNEASCĂ SRL Cătămăreşti-Deal 7085458

138 PRODIMPEX-M SRL Botoşani 7019895

139 MOLDFISH S.R.L. CURTESTI 6994749

140 TEROX BHS IMPEX SRL Botoşani 6990505

141 BARRON & COMPANY S.R.L. BOTOSANI 6965967

142 ALL COMMERCE IMPEX SRL Botoşani 6962588

143 AGROTRANS B.V. SRL Dorohoi 6962528

145 I.C. AGROTEHNICA SRL Sadoveni 6955909

146 ELTRANS SA Botoşani 6938160

147 CORINDALIS S.R.L. Botosani 6780409

148 AGROCHIM S.R.L. Botosani 6711687

149 VLADIGOR TRANS SRL Darabani 6706908

150 LACTO COMINTEX SRL Botoşani 6632735

 

160 JAZZ STUDIO SRL Botoşani 6509753

161 MEDICAL FARM S.R.L. Botosani 6481110

162 LUCOM MASTERS S.R.L. TRUŞEŞTI 6397739

163 APETRANS SRL Botoşani 6363940

164 LYK S.R.L. Botosani 6347073

165 CEREAL LANDMAR SRL Botoşani 6327775

166 GAVRIL SRL Corlăteni 6291358

167 ECOMED SRL Botoşani 6281871

168 ELPRO SRL Botoşani 6281458

169 ELMAR-COM S.R.L. Trusesti 6225628

170 AGRO IND COM S.R.L. Botosani 6183845

171 SENESE RO SRL Botoşani 6101821

172 PONT IMPEX SRL Flămânzi 6095922

173 MARIOS-PRODCONF SRL Botoşani 6050977

174 FARMACIA HUSAC S.R.L. Botosani 6029111

175 SERVICII PUBLICE LOCALE SRL Dorohoi 6026053

176 R.V.G. SPEED S.R.L. Botosani 5950120

178 ELEGANT GLOB SRL Botoşani 5868562

179 EXIMP IULIANA S.R.L. Dorohoi 5860949

180 RAPID AURORA SRL Flămânzi 5850064

 

181 TOMAR-IMPEX SRL Broscăuţi 5795983

182 VULTURI SRL Corni 5756796

183 FABIO ELECTRONICS IFN S.R.L. Botosani 5752758

184 BOGY & MARPLAY SRL Dorohoi 5711918

185 LORION SRL Botoşani 5617330

186 PALCOM SRL Botoşani 5522012

187 ELFA S.R.L. BOTOŞANI 5379776

188 UPSS SA Botoşani 5351661

189 ROSER S.R.L. Botosani 5259062

190 DIASOS TOP DISTRIB SRL Botoşani 5243746

191 AUTOTRANSPORT INTERNAŢIONAL COMPANY DVORNIC SERGHEI SRL Curteşti 5238856

192 EUROPANT BT SRL Dorohoi 5208817

193 ELSACO ESCO SRL Botoşani 5196444

194 ERNESTO LOUNGE S.R.L. BOTOŞANI 5162419

195 DANIMET EXIM SRL Botoşani 5133696

196 BANDBOX COMPANY SRL Botoşani 5110500

197 LUCI FARM S.R.L. Botosani 5072734

198 RIDACOM SRL Botoşani 5071012

199 MEDIAN SRL Botoşani 5032306

200 SERV MIR SRL Flămânzi 5012174

 

201 M.G.V. COMPANY SRL Dorohoi 4989763

202 LIRA-INST SRL Cătămăreşti-Deal 4928195

203 TIR PETRODAN S.R.L. Botosani 4923685

204 DIMI SRL Botoşani 4798546

205 AGRIANGEL SRL Botoşani 4795717

206 RAMIRO S.R.L. Dersca 4779874

207 DOMA HIBRID SRL Botoşani 4773343

208 GENERAL SUHARDO COM SRL Păltiniş 4722062

209 PROSPER DABDEP SRL Botoşani 4677385

210 ROMGAMA S.R.L. Botosani 4676930

211 DIAS WOOD SRL Botoşani 4636128

212 ROMED SRL Botoşani 4631198

213 MOLDOPAN CONCEPT SOLUTION SRL Botoşani 4598539

214 SAMISA FARM S.R.L. Darabani 4585566

215 TATI SRL Botoşani 4529188

216 EXPRES IMPEX SRL Oraş Bucecea 4528623

217 EXPERT MESERIAŞUL SRL Cătămărăşti-Deal 4470697

218 NICVITIB SRL Miorcani 4388184

219 AGRITOTAL SRL Botoşani 4355205

220 LOCATIVA S.A. Botosani 4318712

221 TRY GRUP BETOANE SRL Tudora 4282921

222 TOOP LERIS SRL Ripiceni 4251864

223 MICROBUZUL S.R.L. Botosani 4200150

224 ANVI DISTRIBUTION SRL Botoşani 4196536

225 FARMACIA ELENA SRL Truşeşti 4183156

 

226 TRIO INVEST GRUP SRL Manoleşti 4169315

227 GAMA SRL Botoşani 4149140

228 STAS-MOBILA S.R.L. Joldesti 4130189

229 BELVEDERE SRL Botoşani 4107194

230 99 C.C.C. SA Botoşani 4099301

231 CRISTIANU IMPEX S.R.L. Botosani 4074041

232 VLĂSIE COMPANY S.R.L. VLĂSINEŞTI 4069379

233 TOTAL INVEST GRUP S.R.L. Botosani 4057021

234 FITO FARM AGRO S.R.L. Botosani 4018371

235 DELTA CON SRL Dorohoi 4008273

236 IOANIDIS SRL Botoşani 3980104

237 CONS-EXPERTIZA-PRO SRL Cătămăreşti-Deal 3978205

238 NOVA SOLAR MBB SRL Botoşani 3978023

239 MARA COMTUR S.R.L. Botosani 3953320

240 CAMTEX EURO TRADE SRL Botoşani 3951914

241 APARTAMENTUL SRL Cătămărăşti-Deal 3930935

242 CECAPA S.R.L. DĂMIDENI 3920409

243 MAREX SERV S.R.L. Botosani 3897409

245 FOLIPLAST SRL Botoşani 3861346

246 HIDROPLASTO SRL Botoşani 3789500

247 DIOCONSTRUCT SRL Botoşani 3770574

248 REBO-FOREST S.R.L. Dorohoi 3753433

249 EURO B.A.COS S.R.L. Dorohoi 3726549

250 TINO UNITRANS SRL Roma 3696165

 

 

 

Niciun comentariu

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *