Știri locale

Botoșănencele Roxana Ciobanu și Elena Avasilichioaiei au câștigat semimaratonul de la ”Trail la Cabana 2021” Iași

Două sportive din Botoșani au câștigat, la categoria lor de vârstă, un semimaraton desfășurat în Iași.

Roxana Ciobanu și Elena Avasilichioaiei, reprezentantele Fun Run Botoșani, un grup de Facebook al botoșănenilor pasionați de alergare, au luat aurul la Trail la Cabana 2021 Iași,  Cursa Semimaraton 21 km/ 700 m+ diferenta de nivel.

Roxana Ciobanu a fost pe primul loc la categoria de vârstă 18 – 35 ani, iar Elena Avasilichioaiei a luat aurul la categoria de vârsta 35 – 50 ani.

”Nu a fost usor nici de data asta. A fost ploaie, ceata, dealuri semete… dar am finalizat cu bine! Felicitari tuturor celor care au participat!”, a postat Elena Avasilichioaiei pe grupul de Facebook Fun-Run Botoșani.

Membrii Fun-Run au participat în acest an la mai multe competiții din țară, iar Avasilichioaiei și Ciobanu sunt printre cele care câștigă sau sunt tot timpul în vârful clasamentului.

Sursa foto: Elena Avasilichioaiei, Fun Run